2. Волейбол
  3. Три от три за Марица в турнира за купата на България

Три от три за Марица в турнира за купата на България

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) победи Спартак'96 (Плевен) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:21) в последния си мач от Група "Б" на турнира за Купата на България, игран в зала "Христо Ботев"

С гръм и трясък – с 3 поредни чисти победи и без загубен гейм, влязоха в полуфиналите волейболистките на „Марица”.  Жълто-сините от Пловдив продължиха наказателната си акция и днес, като разбиха класически с 3:0 отбора „Спартак 96” (Плевен) впоследния си мач от предварителната група „Б”, в третия ден от женския турнир за националната купа на България.

Без да се напъват особено маричанки взеха победата с 25:19, 25:22 и 25:21 като нито за миг не оставиха съмнение на зрителите в столичната зала Христо Ботев, че са с класа над съперничките си.

С този трети пореден успех, пловдивчанки заеха убедително първото място в група „Б” и утре излизат в полуфиналите срещу втория от група „А” – срещу победителя от мача между „Левски Волей” и „Локомотив” (София).

Срещу плевенчанки днес старши треньорът на „Марица” Иван Петков използва възможността, за да даде шанс на втората разпределителка на състава – на 16-годишната девическа националка Теодора Симеонова, която игра през целия мач вместо титилярката Цветелина Николова.

Най-голяма съпротивата „Спартак” даде в третия гейм, когато плевенчанки поведоха още от началото. Пловдивчанки аристократично се отпуснаха и първото техническо прекъсване дойде при 4 точки аванс за спартаковки -  8:4. В последствие разликата нарасна до 12:4 в тяхна полза. От там нататък класата на „Марица” си каза думата.

Край на негативната серия постави Ана Радичева с отличните си атаки по късия диагонал. Последваха още две поредни точки от блокада и бавно маричанки стопиха разликата.

В решителните минути на гейма силата и опитът на „жълто-сините”  надделя и те затвориха мача с 25:21, с което измъкнаха и чистата си победа с 3:0.