2. Волейбол
  3. Трудна победа за България срещу Гърция в Евролигата

Трудна победа за България срещу Гърция в Евролигата

България победи Гърция в първия мач между двата тима от Европейската волейболна лига с 3:2 гейма (25:11, 25:27, 23:25, 25:9, 15:10).

Отборът на Драган Нешич счупи съпротивата на южната ни съседка едва в тайбрека. Нашите поведоха в началото на мача, след категорично 25:11 в първия гейм камо за 19 минути игра. След това обаче настъпи известен спад в играта на отбора ни и гъркините се възползваха максимално от това, спечелвайки следващите две части с 27:25 и 25:23.

Все пак нашите волейболистки успяха отново да намерят себе си и бяха категорични – 25:9 в четвъртата част и 17:10 в тайбрека срещу иначе непретенциозния ни съперник.

Следващата среща между България и Гърция е утре отново в Орестиада, където се игра и днешният двубой, след което гъркините ще върнат визитата в Габрово, но през следващия уикенд.