2. Волейбол
  3. Трудна победа за България срещу Япония с 3:1

Трудна победа за България срещу Япония с 3:1

Българският национален отбор по волейбол постигна много важна победа над състава на Япония с 3:1 сета (26:24, 21:25, 25:21, 25:22), в среща от предварителна група „С” на Световната лига. Мачът, игран в Двореца на Културата и Спорта във Варна бе пълен до краен предел, а нашите волейболисти успяха да зарадват всички любители, които дойдоха да подкрепят нашите волейболисти.Това бе първи успех за нашите момчета, които записаха две загуби от Куба.

Нашите волейболисти успяха да спечелят трудно първия гейм срещу състава на Япония с 26:24 точки. Почти през цялото време японците водеха в резултата, но българските волейболисти успяха да спечелят първата част. Момчетата на Силвано Пранди изоставяха с 21:19, но успяха да наваксат с добър сервиз и стабилна блокада.

Във вторият гейм волейболистите на  Япония заиграха много силно, докато нашите започнаха да правят грешки. Японците показаха по-добра и разнообразна игра и заслужено спечелиха втория гейм с резултат 25:19. За пореден път нашето посрещане изневеряваше и логично се стигна до грешки на Андрей Жеков, които позволиха резултата да набъбне на 6 точки преднина за гостите.

Българите успяха да се вдигнат и да подобрят играта си. Те спечелиха  третия гейм срещу Япония с 25:21 и по този начин поведоха с 2:1 гейма. Воденият от Силвано Пранди тим на България показа много по-добра игра от първите две части и не остави никакъв шанс на японците.

Нашите волейболисти успяха да спечелят и четвъртия гейм, а по този начин и мача. Четвъртата част бе затворена от българските волейболисти с 25:22. В този гейм нашите държаха инициативата, но в последните точки проявиха нерешителност, която даде възможност на гостите да намалят преднината. Все пак с няколко бомби на Владо Николов нещата си дойдоха на място, а България спечели първа победа в световната лига побеждавайки Япония с 3:1 сета.