2. Волейбол
  3. Цецо Соколов разочарова "българския" Тренто

Цецо Соколов разочарова "българския" Тренто

Соколов направи 17 точки, а неговия Бре Банка победи Тренто с 3:1

Воденият от старши треньора Радостин Стойчев отбор на Итас Диатек (Тренто) записа нова загуба в италианския волейболен шампионат.
В мач от 16-ия кръг световният клубен шампион с Матей Казийски в състава си отстъпи с 1:3 (20:25, 25:16, 21:25, 22:25) като гост на Бре Банка Ланути (Кунео), където играе Цветан Соколов.

Казийски реализира 15 точки за Тренто, а Соколов завърши със 17 точки срещу бившите си съотборници.

Итас Диатек е на второ място във временното класиране с актив от 37 точки, докато Кунео е на четвърта позиция с 32 точки след четвъртата си поредна шампионатна победа.

В друга среща от кръга в Серия А1 Кастелана Гроте с Виктор Йосифов в състава си победи с 3:0 (25:19, 25:16, 28:26) у дома Марми Ланца (Верона), където играе Светослав Гоцев.

Йосифов реализира 7 точки за победителите, докато Гоцев направи 11 точки и беше най-резултатен от състава на Верона.

Кастелана Гроте е на девето място в класирането с актив от 17 точки. Марми Ланца е на предпоследната 11-а позиция с едва 8 спечелени точки. Лидерът Лубе Банка (Мачерата) има 38 точки.

В среща от 17-ия кръг във втора дивизия на Италия отборът на Глобо Банка Пополаре дел Фрузинате (Сора) загуби с 1:3 (18:25, 21:25, 25:23, 22:25) у дома от Герарди (Чита ди Кастело).

Българският диагонал Данаил Милушев реализира 15 точки и беше най-резултатен за домакините.

Глобо Банка Пополаре заема трето място в класирането с 33 точки.