2. Волейбол
  3. ЦСКА би Левски и се класира за финала

ЦСКА би Левски и се класира за финала

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят отборите на Казанлък и Марица (Пловдив)

ЦСКА се класира за финала в турнира за Купата на България по волейбол за жени, който се провежда в Казанлък.

"Червените" победиха вечния си съперник Левски с 3:2 (25:18,23:25, 25:19, 22:25, 15:9) гейма в оспорван и интересен мач.

Двата отбора спечелиха по два оспорвани гейма, но в тайбрека волейболистките на ЦСКА показаха по-стабилна игра.

Топреализатор на мача стана Гергана Димитрова от ЦСКА с 26 точки, а с актив от по 13 точки завършиха Силвия Кьосева и Симона Димитрова.

Мирослава Паскова пък бе най-резултатна за Левски с 14 точки. В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят отборите на Казанлък и Марица (Пловдив).