2. Волейбол
  3. ЦСКА е първият финалист за Купата при жените

ЦСКА е първият финалист за Купата при жените

"Червените" размазаха Марица с 3:0 в зала "Васил Симов"

Отборът на ЦСКА стана първият тим, който се класира за финала на турнира за Купата на България по волейбол, жени, след като надделя убедително над Марица (Пловдив) с 3:0 гейма (25:20, 25:14, 25:17) в столичната зала „Васил Симов”. Така „червените” ще могат да се борят за титлата, а маричанки ще участват в малкия финал утре и ще се надяват да се наредят в призовата тройка.

Изненадващо мачът започна по-добре за Марица, който поведе с 6:1 в първата част, но като че ли това повлия на играта на пловдивчанки, след като след първата пауза ЦСКА успя да обърне до 8:7. Това прекърши тима на Марица, който загуби от ритъма и настроението в играта си и лесно отстъпи с 20:25.

Това развитие на първия гейм тотално обезвери волейболистките на Марица, а в същото време мотивира ЦСКА и резултатът в следващите два гейма не бе изненада за никой в зала „Васил Симов”. „Червените” затвориха лесно геймовете, съответно на 14 и 17, и закономерно спечелиха срещата с 3:0.

Така победителят от другия полуфинал между Локо (София ) Левски ще спори с ЦСКА за титлата, за загубилият ще се изправи срещу Марица в мач за третото място.