2. Волейбол
  3. ЦСКА е първият полуфиналист в Суперлигата, Черно Море БАСК пък е сигурен участник във Висшата лига

ЦСКА спечели и "гостуването" си на Черно море БАСК (Варна) в своята зала „Васил Симов” с 3:0 (25:18, 25:20, 25:20) и прати „моряците” във Висшата лига от следващия сезон

ЦСКА спечели и "гостуването" си на Черно море БАСК (Варна) в своята зала „Васил Симов” с 3:0 (25:18, 25:20, 25:20) и прати „моряците” във Висшата лига от следващия сезон. „Червените” спечелиха четвъртфиналната серия за мъжката Суперлига между двата отбора с 2:0 победи и вече очакват своя съперник за полуфиналите. В същото време Черно море остава твърдо на последното осмо място в крайното класиране за сезона и съответно изпада от Суперлигата.

Мачът беше по-равностоен, отколкото предполага резултатът. Във втория и третия гейм варненци водеха в точките и при двете технически прекъсвания, но не успяваха да удържат преднината си.

Останалите втори срещи от четвъртфиналните серии са утре, а победителят от тази между Марек Юнион Ивкони (Дупница) и Пирин Балканстрой (Разлог) ще срещне ЦСКА на полуфинал.