2. Волейбол
  3. ЦСКА и Казанлък с лекота се класираха на полуфиналите за Купата

ЦСКА и Казанлък с лекота се класираха на полуфиналите за Купата

"Червените" ще играят с хегемона Марица за място в последния мач от надпреварата

ЦСКА и Казанлък се класираха за полуфиналите от турнира за Купата на България при жеените. "Червените", водени от Юлия Иванова, се наложиха над Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:9, 25:11, 25:18) в мач, който се игра в зала „Васил Симов“.

Двубоят продължи само 58 минути, като домакините не оставиха шансове на своите съпернички. След бързия успех в първите два гейма, единствено в третата част имаше известна интрига, като Берое взе предимство при 7:4 и диктуваше играта до 13:11. В този момент ЦСКА успя да обърне резултата до 15:13 в своя полза. От тук нататък „червените“ отново бяха доминиращият тим и приключиха мача в три гейма.

На полуфиналите обаче те ще имат трудната задача да се изправят срещу носителят на трофея Марица (Пловдив), който отстрани Славия с 3:0 гейма.

Казанлък победи Перун (Варна) с 3:0 (25:12, 25:19, 25:11) у дома. Следващият съперник на тима ще бъде победителят от двойката Локомотив 1929 (София) – Варна ДКС.

Двубоят не предложи интрига, като „розите“ нямаха особени проблеми за крайния успех. Те стартираха ударно и оставиха съперничките едва на 12 точки в първата част. Единствено във втората, варненки имаха известно преимущество, като поведоха с 11:8, но това бе временен момент. Домакините отново се стабилизираха и бързо взеха нещата в свои ръце.

В третата част Казанлък отново доминира изцяло и отбеляза бърз успех, като затвори мача с чиста победа за около час игра.

Полуфиналните срещи са насрочени за 25 януари (вторник). Финалът ще се играе на 28 януари в зала „Младост“ в Бургас, като ще предшества финалната фаза за Купата при мъжете.