2. Волейбол
  3. ЦСКА изригна в Разлог - 3:0 срещу Пирин Балканстрой

ЦСКА изригна в Разлог - 3:0 срещу Пирин Балканстрой

С чиста победа се поздрави шампионът на България ЦСКА (София) при гостуването си на Пирин Балканстрой (Разлог) в последния мач от 18-ия кръг на Суперлигата на НВЛ. Червените победиха с 3:0 (25:18, 27:25, 25:22) и отнесоха трите точки за класирането.

В първия гейм ЦСКА дръпна напред още преди първото техническо прекъсване, а след това продължи да увеличава аванса си. Въпреки че разложани успяха да спасят няколко поредни геймбола за гостите, геймът бе отдавна решен.

Домакините се събудиха във втория гейм, когато се разигра и техният посрещач Станислав Петков. На второто техническо прекъсване Пирин вече водеше с 5 точки. Постепенно обаче разликата започна да се смалява, но все пак първи до геймбол достигнаха разложани при 24:23. Те обаче не успяха да затворят гейма в този момент, както и при 25:24. Последваха успешни блокади на Светозар Иванов и Рафаел Паскуал и втори гейм за ЦСКА.

В третата част преимуществото отново беше на страната на шампионите. След второто техническо прекъсване предимството им в резултата нарастна до 4 точки при 18:14. Пирин опитаха да спасят положението с щурм, който свали разликата до 1 точка за ЦСКА при 22:21. Силите на домакините обаче стигнаха дотук и те загубиха и този гейм.

Пред погледите на българския национален отбор за юноши младша възраст, шампионите демонстрираха по-добра игра на блокадата и атаката през центъра, което направи разликата в тяхна полза. Като се добавят и проявените отново отлични реализаторски качества в нападение на техния диагонал Филип Майо, те заслужено си тръгват от Разлог с максимален актив от мача. Майо завърши с 19 точки, към които Иван Колев добави 16, а Паскуал - 12. Най-резултатен за домакините беше Станислав Петков с 15 точки, следван от Николай Пенчев и Благовест Катранджиев с по 9.

След тази победа ЦСКА се затвърди на второто място във временното класиране на 4 точки след първия Левски Сиконко (София) и на 4 точки пред третия ЛукОйл Нефтохимик (Бургас).

Пирин Балканстрой (Разлог): Франсиско Сотелдо - 2 точки (0 аса, 1 атака, 1 блокада), Ивайло Филипов - 1 (0, 1, 0), Станислав Петков - 15 (2, 10, 3), Благовест Катранджиев - 9 (0, 8, 1), Христо Модев - 5 (0, 3, 2), Костадин Гаджанов - 4 (0, 4, 0), либеро Атанас Митрев, Николай Пенчев - 9 (0, 8, 1), Кирил Красневски, Добромир Димитров, Атанас Митев, старши треньор Мирослав Живков

ЦСКА (София): Иван Зарев - 2 точки (0 аса, 2 атаки, 0 блокади), Филип Майо - 19 (0, 19, 0), Иван Колев - 16 (1, 13, 2), Рафаел Паскуал - 12 (0, 10, 2), Стойко Ненчев - 8 (0, 3, 5), Светозар Иванов - 6 (0, 3, 3), либеро Теодор Салпаров, Теодор Тодоров, старши треньор Александър Попов