2. Волейбол
  3. ЦСКА на финал за купата на България

ЦСКА на финал за купата на България

След като женският волейболен отбор на ЦСКА вече си осигури за 20-и път трофея от турнира за купата на България, днес мъжете в „червено” си гарантираха място във финала на надпреварата.

Днес, в столичната зала „Христо Ботев”, шампионите на страната победиха Лукойл Нефтохимик с 3:1 гейма (25:20, 25:17, 20:25, 25:23). ЦСКА спечели първите два гейма съответно с 25:20 и 25:17.

Бургаският отбор все пак взе един гейм, след като триумфира в третия с 25:20, но в последния „червените” показаха класата си и спечелиха с 25:23.

Така участниците в полуфинала на тазгодишното издание на турнира за купата на CEV очакват да разберат с кого ще спорят за отличието, като възможните съперници са два - Марек Юнион Ивкони и Пирин Балканстрой.

Полуфиналната среща между тях стартира в 17:30 часа и също ще се играе в зала „Христо Ботев”.