3. ЦСКА на победа от титлата

ЦСКА на победа от титлата

Ново 3:0 за "червените" над Левски-Сиконко във финала на НВЛ

ЦСКА е само на победа от титлата в Националната волейболна лига за мъже.

Днес момчетата на Сашо Попов победиха за втори път шампионите от Левски-Сиконко с категоричното 3:0 гейма (25:23, 25:16, 25:20).

„Червените” не дадоха никакъв шанс на „сините” в „Арена Самоков” и записаха нов успех. Следващият мач между двата отбора е на 18 април, отново от 17:30 часа.

Ако ЦСКА успее и тогава да триумфира, тимът ще спечели серията с 3:0 и ще вдигне шампионската титла.

Срещата започна с преимущество на Левски. „Сините” успяха да поведат с 6:4, но ЦСКА изравни резултата при 9:9 след атака по диагонала на Владислав Александров. След второто техническо прекъсване „сините” дръпнаха с 3 точки за 21:18. „Армейците” обърнаха резултата и взеха първата част т 25:23.

Във втория гейм възпитаниците на Сашо Попов нямаха особени проблеми. Силната игра на Майо, Стефанов и Тодоров бе достатъчна за категоричното 25:16. Третата част бе по-равностойно от втората, но в края „Червените” отново доминираха на полето и затвориха мача след 25:20.

ЦСКА – ЛЕВСКИ-СИКОНКО 3:0 (25:23, 25:16, 25:20)