2. Волейбол
  3. ЦСКА начело в класирането

ЦСКА начело в класирането

Червените с трети пореден успех в първенството по волейбол

ЦСКА записа трета поредна победа във волейболното първенство при мъжете. В изтеглена среща от четвъртия кръг "армейците" се поздравиха с успех с 3:1 (22:25, 25:23, 25:15, 25:21) над Дунав Русе.

Решителен за изхода на двубоя беше вторият гейм. В него двата отбора се движеха равностойно, но в край "червените" показаха по-голям характер и с нужния опит сложиха начало на обрата. Това позволи срещата да тръгне в позитивна за столичани посока.
Силно за успеха от пейката се включи и ветеранът Ивайло Стефанов. Той се появи на терена в третата част, като успя да стабилизира посрещането и да помогне на съотборниците си.

Старши треньорът Александър Попов даде възможност на Реда Хайкал и Добромир Иванов да починат, а в тяхно отсъствие Георги Татаров изигра страхотен мач със своите 28 точки. Иван Латунов пък се отличи със 17.

Столичани са на първо място в класирането с актив от 9 точки. Пирин е на втора позиция с точка по-малко, докато Нефотихимик 2010 има 5 точки на шестата позиция.

Тимът на Пирин Разлог постигна третата си последователна победа в шампионата по волейбол за мъже. Домакините, водени от Благовест Катранджиев, победиха вицешампиона Нефтохимик 2010 с 3:1 (25:23, 13:25, 25:22, 25:21) в среща от третия кръг.

Спас Байрев се отличи с 22 точки в полза на победителите, докато неговият съотборник Александър Симеонов добави още 14 точки.
За гостите от Бургас с 19 точки завърши Николай Учиков.