2. Волейбол
  3. ЦСКА отпадна от Купата на CEV след загуба с 1:3 в Италия

ЦСКА отпадна от Купата на CEV след загуба с 1:3 в Италия

"Червените" ще продължат участието си в Европа в турнира "Чалъндж къп"

ЦСКА загуби с 1:3 (16:25, 15:25, 25:23, 21:25) като гост на Андреоли в италианския град Латина в среща-реванш от  1/16-финалите на турнира за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV).

В първия двубой на 24 октомври възпитаниците на бившия селекционер на България Силвано Пранди записаха чиста победа. Така "червените" отпадат от турнира, но ще продължат участието си в Европа в "Чалъндж къп".

„Червените" бяха тотално надиграни. В първите два гейма, след като в първия домакините демонстрираха сериозно надмощие след втората техническа пауза, която дойде при 16:13. След това сигналът прозвуча при 16:10, а до края Алберто Чизола и съотборниците му трупаха точка след точка.

В третата част "армейците" показаха характер и с добра игра на ветерана Ивайло Стефанов момчетата на Сашо Попов стигнаха до геймбол, след който взеха третата част - 1:2.

В четвъртата отново имаше равностойна игра. Лошото посрещане обаче позволи на Андреоли да трупа точки и в крайна сметка спокойно да затвори мача при 3:1 с 25:21 точки в последния сет.

Съперник на ЦСКА на 1/16-финалите в "Чалъндж къп" ще е победителят от мача от 2-ия кръг Тилбург (Швейцария) - Дукла (Либерец, Чехия), който българският тим ще приеме в София на 5 декември.

Състави:

Латина: Даниеле Сотиле, Якуб Ярош, Йерун Раувердинк, Алберто Чизола, Кармело Джито, Пиетер Верхеес - Салваторе Росини-либеро;
Старши-треньор: Силвано Пранди

ЦСКА: Георги Сеганов, Ивайло Барутов, Бранимир Грозданов, Ивайло Стефанов, Петър Кирчев, Красимир Георгиев - Велизар Кьосев-либеро;
Старши-треньор: Александър Попов.