2. Волейбол
  3. ЦСКА пак би Левски и е на финал за Купата

ЦСКА пак би Левски и е на финал за Купата

„Червените” се наложиха с 3:1 гейма във волейболното дерби на България

Волейболният ЦСКА се класира за финала за Купата на България, след като на полуфинала се наложи с 3:1 гейма (25:22, 25:20, 26:28, 25:18) над вечния си съперник Левски. Срещата се игра в столичната зала „Христо Ботев”, а във финалния двубой „армейците” ще се изправят срещу състава на ЛукОйл Нефтохимик, който по-рано днес надигра тима на Калиакра в другия полуфинал.

Двубоят започна по-добре за „червените”, които показаха стабилна игра на блокада в първите минути. Първата техническа пауза дойде при резултат 8:5 в тяхна полза, а след почивката „сините” изравниха играта. Все пак ЦСКА се оказа с по-здрави нерви и в крайна сметка затвори първата част при 25:22 в своя полза. Вторият гейм започна равностойно, но постепенно „червените” съумяха да наложат превес и да вземат крехък аванс от две точки при първото техническо прекъсване. В хода на гейма обаче двата тима си размениха лидерството на няколко пъти, но в крайна сметка ЦСКА взе и тази част, този път с 25:20.

Третият гейм започна с много нахъсана игра на „сините”, които изглеждаха пределно мотивирани да обърнат развоя на мача в своя полза. В края на частта на полето настъпи драма, след като ЦСКА изравни за 24:24. Нервите на играчите на Левски обаче се оказаха малко по-здрави и в крайна сметка те спечелиха третата част с 28:26. В четвъртия гейм обаче „армейците” вдигнаха рязко оборотите и буквално разпиляха своя съперник, оставяйки го едва на 18 точки.