2. Волейбол
  3. ЦСКА победи драматично Марица и остана непобеден

ЦСКА победи драматично Марица и остана непобеден

ЦСКА победи Марица (Пловдив) драматично с 3:2 (25:16, 21:25, 18:25, 25:12, 15:11) у дома в дербито на женското волейболно първенство на България. Възпитаничките на старши треньора Атанас Петров завършват редовния сезон с 14 победи от 14 двубоя и в първия кръг на плейофите ще се изправят срещу столичния Академик. До момента ЦСКА нямаше загубен гейм, като крайното геймово съотношение на "армейките" е 42:2.

"Червените", бронзови медалистки за 2009 година, губеха с 1:2 гейма, но успяха да стигнат до решителен обрат 3:2 след 15:11 в тайбрека. Най-резултатна в мача бе Ана Маринова от Марица с 21 точки. За ЦСКА Нора Богданова завърши с 19 точки.

Победата е втора за "червените" срещу пловдивчанки в редовния сезон. Плейофите започват на 26 февруари.