2. Волейбол
  3. ЦСКА победи трудно Пирин Балканстрой

ЦСКА победи трудно Пирин Балканстрой

Българският шампион по волейбол ЦСКА постигна трудна победа с 3:1 (28:30, 26:24, 25:18, 25:21) срещу гостуващия Пирин Балканстрой в мач от третия кръг на Суперлигата.

ЦСКА отстъпи драматично в първия гейм, след пет геймбола момчетата водени от Мирослав Живков спечелиха първата част с 30:28. Отборите се движеха почти наравно през цялата първа част, като гостите съумяваха да изравнят при 12:12 и 16:16. ЦСКА имаше шанса да затвори гейма в своя полза при 24:23, но след две грешки на Филип Майо Пирин поведе с 25:24, което доведе и до драматичния завършек на първата част.

Вторият гейм стартира равностойно до момента, в който Мирослав Живков не поиска прекъсване при 12:9 за „червените”. Волейболистите на домакините се възползваха по-добре от краткото прекъсване и продължиха да увеличават преднината си до 19:13. Гостите от Разлог, възползвайки се от зачестилите грешки на ЦСКА успяха да намалят до 23:22 и в последствие до 24:24. След две грешки в тима на Пирин Балканстрой ЦСКА спечели трудно втория гейм с 26:24.

В третата част възпитаниците на Сашо Попов, главно благодарение играта на кениеца Филип Майо заиграха по-уверено и заслужено поведоха в резултата след 25:18.

Отборите се движеха равностойно и в последната част при 10:9, 16:12 и 21:20. В крайна сметка шампионите не оставиха повече шансове на гостите като спечелиха гейма с 21:21 и съответно мача с 3:1.

ЦСКА води в класирането с пълен актив от победи в трите си изиграни мача, но и мач по-малко. Пирин Балканстрой записа трета загуба. В следващия кръг ЦСКА гостува на Марек Юнион Ивкони, а Пирин приема Монтана в Разлог.