2. Волейбол
  3. ЦСКА преклони глава пред Нолико в "Арена Армеец" след тайбрек (снимки)

ЦСКА преклони глава пред Нолико в "Арена Армеец" след тайбрек (снимки)

"Червените" бяха много близо до първия си успех в Шампионската лига, но отстъпиха с 2:3 гейма

Волейболният ЦСКА претърпя поражение от шампиона на Белгия с 2:3 гейма (26:24, 16:25, 25:16, 20:25, 12:15) в мач от 4-ия кръг на Група А на Шампионската лига по волейбол за мъже. По този начин "армейците" записаха първа точка в тазгодишното издание на турнира.

Въпреки загубата “червените” изиграха най-добрия си мач през тази кампания пред неистовата подкрепа на близо 4000 зрители в столичната зала бижу „Арена Армеец”.

Двубоят започна равностойно. С течение на първия гейм „армейците” обърнаха пасив от 3 точки при 5:8, като впоследствие тяхната преднина достигна 4 точки при 19:50. Белгийците обаче бяха пределно мобилизирани и се върнаха в играта за 22:22, след което мачът продължи точка за точка, като ЦСКА успя все пак да затвори гейма при 26:24.

„Армейците” изиграха неубедителна втора част , в която логично не съумяха да постигнат успех. Отборът на Нолико дръпна в резултата от самото начало, като не изпусна инициативата докрая на гейма, а преднината им постоянно нарастваше. По този начин белгийският шампион успя да изравни резултата при геймовете, печелейки втората част с категоричното 25:16.

Въпреки убедителния успех на гостите в предния гейм, отборът на ЦСКА показа непримирим дух в третата част, която момчетата на Александър Попов успяха на свой ред да спечелят с 25:16. Белгийците поведоха с 4:1, но „червените” не се отказаха и окрилени от верните си фенове обърнаха гейма в своя полза, след отлични изяви на Евгени Иванов и Николай Иванов. „Армейците” поведоха с 10:8, след което допуснаха да бъдат обърнати до 11:12,но след 3 поредни точки отново излязоха напред в резултата. Оттук докрая на частта имаше само един отбор – този на ЦСКА. Домакините използваха импулса в играта си и довършиха съперника в 3-ия гейм.

В четвъртата част белгийците създадоха много главоболия на ЦСКА. Геймът бе изпълнен с обрати, но гостите бяха по-концентрирани в заключителната част и успяха да направят резултата 2:2. След равностойно начало и 6:6, „червените” успяха да дръпнат с 2 точки за 8:6, след което обаче гостите доведоха нещата до 10:9 в своя полза. Въпреки че „армейците” съумяха да изравнят, последваха 3 поредни добри топки за играчите на Нолико, които показаха, че няма да се предадат лесно. Белгийците стигнаха до геймбол при резултат 24:19, след което ЦСКА намали пасива си с една точка, но при четири геймбола Нолико нямаше как да изпусне победата в тази част и в крайна сметка я постигна с 25:20, вкарвайки срещата в решителен тайбрек.

Решителният пети гейм започна с по-добра игра на белгийския шампион, който поведе с 4:2. "Червените" успяха да изравнят до 6:6, а впоследствие поведоха с 8:7. Гостите обаче не се отчаяха и с хладнокръвни отигравания си върнаха преднината, стигайки до 10:8 в своя полза. Гостите дръпнаха с 3 точки при 12:9 преди ас на Джейсън Халдейн да върне надеждата на ЦСКА за успех при 11:12. Въпреки подема в играта на домакините и страхотната подкрепа от трибуните, белгийците съумяха да запазят самообладание и да спечелят с 15:12.

Така отборът на ЦСКА записа четвърто поредно поражене. Следващият мач на тима, воден от Александър Попов е срещу Ираклис в Солун.