2. Волейбол
  3. ЦСКА с девета поредна победа в първенството

ЦСКА с девета поредна победа в първенството

Волейболистите на ЦСКА постигнаха убедителна победа над Марек (Юнион Ивкони)

Шампионът на България ЦСКА записа своята девета поредна победа от началото на волейболното ни първенство, след като днес надигра с 3-0 (25-23; 25-16; 25-21) в зала „Васил Симов“ тима на Марек Юнион Ивкони.

„Червените“ започнаха по-добре двубоя и до втората техническа пауза си осигуриха добра преднина от шест точки – 16-10. След това гостите намалиха изоставането си, но все пак геймът отиде в актива на „армейците“ – 25-23.

Във втората част домакините бяха много по-убедителни, макар че първата почивката дойде само при 8-6. До края, обаче, момчетата на Александър Попов методично увеличаваха преднината си и в крайна сметка стигнаха до успеха с 25-16.

Третата част тръгна най-равностойно, след като на първата техническа пауза ЦСКА имаше минимална преднина от 8-7. До втория тайм-аут, обаче, „червените“ решиха мача, след като дръпнаха с 16-11. Така края на срещата дойде след 25-21 в последния гейм в полза на софиянци.

След тази победа столичани са начело в класирането с актив от 26 точки, докато дупничани са четвърти с 19 пункта, но имат и мач повече.