2. Волейбол
  3. ЦСКА с героична победа над тима на Гибона, след истинска драма в Самоков (видео)

Пламен Константинов бе изгонен, когато тимът му изоставаше с 0:2 гейма. Зираатбанк стигна до тайбрек, в който поведе с 4 точки, но в крайна сметка загуби

Мъжкият волейболен тим на ЦСКА победи изключително драматично с 3:2 (28:26, 25:23, 20:25, 22:25, 16:14) водения от бившия капитан на националния ни отбор Пламен Константинов Зираатбанк (Анкара) в първия мач от ¼-финалната фаза на турнира за Купата на Европейската конфедерация (CEV).

„Червените” успяха да запазят 100-процентовия си актив от успехи в зала „Арена Самоков”, след като успяха да спечелят с 28:26 първата част, а във втората надделяха с 25:23.

След нея наставникът на гостите Пламен Константинов бе отстранен от резервната скамейка на своя тим заради бурни протести към съдиите, след които получи първо жълт, а после и червен картон от рефера Юсеф Нижим (Израел).

Константинов продължи да протестира, но след това прие с усмивка решението на израелския арбитър и седна в ложите да догледа мача в компанията на баща си.

Това сякаш подейства мотивиращо на възпитаниците му и те започнаха силно третия гейм, благодарение на което взеха преднина от седем точки.

ЦСКА съумя да се върне в частта и намали разликата до три точки, но тогава гостите от Турция отново взеха преднина и в крайна сметка намалиха геймовия си дефицит до 1:2, печелейки с 25:20.

Междувременно, отстраненият треньор на гостите Пламен Константинов ползваше радиостанция, за да комуникира с помощника си, който изпълняваше неговите функции.

Момчетата на Гибона се представиха силно и в четвъртата част и макар, че в един момент ЦСКА взе преднина от три точки, те успяха да обърнат развоя й и така доведоха нещата до тайбрек.

В него турците започнаха по-освободено и още в началото успяха да вземат преднина от четири точки. Преднината на гостите се запази, докато те достигнаха кота 8, след което ЦСКА демонстрира изключителен характер и с помощта на верните си привърженици успя да обърне нещата в своя полза, поздравявайки се с крайния успех след 16:14 в тайбрека.