2. Волейбол
  3. ЦСКА с грандиозен успех в Шампионската лига – 3:2 над Тур

ЦСКА с грандиозен успех в Шампионската лига – 3:2 над Тур

Българският волейболен ЦСКА постигна исторически успех срещу френския Тур, надигравайки го с 3:2 гейма(25:23, 25:19, 23:25, 18:25, 15:13).

Българският волейболен ЦСКА постигна исторически успех срещу френския Тур, надигравайки го с 3:2 гейма (25:23, 25:19, 23:25, 18:25, 15:13). Срещата се игра в зала „Арена Самоков” и бе от програмата на група „B” на Шампионската лига "Индезит", а това бе и първа победа за "армейците" в тазгодишната надпревара.

Двубоят започна с малко по-добра игра на гостите от Франция, които натрупаха набързо актив от 2 точки, но веднага след това българите се върнаха в гейма и изравниха резултата. През цялата останала част двата тима се движеха точка за точка, но в крайна сметка нервите на „червените” се оказаха по-здрави и те успяха да я затворят при 25:23.

Вторият гейм започна със страхотно преимущество за домакините. Николай Иванов раздаваше страхотни топки към Мейо и Самунев, които пък не оставяха шанс на блокадата на Тур. „Червените” натрупаха няколко точки аванс и до края постоянно го увеличаваха. Така те поведоха с 2:0 гейма, след като спечелиха втората част с 25:19.

В третия гейм французите се събудиха и поведоха с 3:0 в началото, което принуди наставника на българите Сашо Попов да поиска техническо прекъсване. След него „армейците” се мобилизираха и изравниха резултата, след което отново се отпуснаха и в крайна сметка загубиха тази част с 23:25.

В четвъртия гейм играчите на Тур натиснаха здраво своя противник с мощни атаки и сервиси. Българите изглеждаха объркани, посрещането не бе така стабилно, както в началото, което се отрази и на играта на разпределителя Ники Иванов. Французите буквално разпиляха ЦСКА с 25:18 и така пратиха мача в тайбрек.

В него двата тима се захапаха от самото начало и започнаха да се движат плътно един зад друг. При 12:12 „армейците” се активизираха и бързо направиха две точки за 14:12. Следващата отиде при французите преди Фелипе Мейо с мощна атака да хвърли в екстаз цялата „Арена Самоков”, затваряйки този гейм, а с това и мача, при 15:13.