2. Волейбол
  3. ЦСКА с първа победа в ШЛ след 3:2 над Кан

ЦСКА с първа победа в ШЛ след 3:2 над Кан

Волейболният ЦСКА направи голям мач в Самоков. Въпреки че играха пред празни трибуни, „червените“ победиха с 3:2 (21:25, 25:17, 27:25, 18:25, 15:6) френския Кан.

Toва бе първа победа за отбора в Шампионската лига и първи 2 точки за тима през сезон 2010/11.

В първия гейм мачът вървеше точка за точка до 12:12, когато след две прекрасни отигравания на Евгени Иванов и Ивайло Стефанов, „армейците“ дръпнаха с две точки. Това обаче не бе достатъчно. Постепенно французите наваксаха изоставането и поведоха след грешки на Филип Мейо. Така те затвориха първата част в своята сметка с 25:21.

ЦСКА започна обаче добрe втория гейм и поведе още в началото с 5:2. Въпреки че имаше момент на изравняване (7:7), момчетата на Сашо Попов не униха нито за миг и успяха да изравнят след силна игра и 25:17.

Третият гейм бе най-драматичен. „Червените“ водеха с 23:21, но не можаха да запазят аванса си и се стигна до изравняване 24:24 и 25:25. Следващите две атаки на Кан обаче излязоха в аут и „армейците“ отново поведоха.

В четвъртия гейм ЦСКА не успя да направи още една силна серия и да затвори мача с 3-1. Френският отбор се окопити от лошия развой на последния гейм и в крайна сметка стигна до 2-2.

Тайбрекът започна с равностойна игра в началото. Постепенно обаче нашите поведоха и взеха нещата под свой контрол  – 15:6 след много силна атака и блокада.

ЦСКА – Кан 3:2 (21:25, 25:17, 27:25, 18:25, 15:6)