2. Волейбол
  3. ЦСКА се измъчи срещу Славия, но продължава напред за Купата

ЦСКА се измъчи срещу Славия, но продължава напред за Купата

Пред препълнилите софийската зала „Васил Симов” фенове, в един изключително интересен двубой от Група „А” на турнира за Купа България (жени), ЦСКА надделя над Славия 3:2 гейма (25:12, 25:15, 24:26, 25:27, 15:12) след като в осемте си официални мача от началото на сезона не бе загубила нито гейм, съобщава официалният сайт на БФВ. Тази победа на ЦСКА изпрати тима заедно с Левски Сиконко (София) на полуфиналите в надпреварата, а утрешният директен сблъсък между тях ще определи само конкретните им съперници.

Пред препълнилите софийската зала „Васил Симов” фенове, в един изключително интересен двубой от Група „А” на турнира за Купа България (жени), ЦСКА надделя над Славия 3:2 гейма (25:12, 25:15, 24:26, 25:27, 15:12) след като в осемте си официални мача от началото на сезона не бе загубила нито гейм, съобщава официалният сайт на БФВ. Тази победа на ЦСКА изпрати тима заедно с Левски Сиконко (София) на полуфиналите в надпреварата, а утрешният директен сблъсък между тях ще определи само конкретните им съперници.

В отсъствието на основна своя състезателка, Александра Делчева, Славия не успя да се противопостави на ЦСКА в първите два гейма и ги загуби с разлика.

В третия гейм нещата вървяха към пореден лесен успех за ЦСКА, чийто волейболистки имаха 4 точки преднина на двете технически прекъсвания. Постепенно обаче момичетата на Стефан Демерджиев започнаха да топят разликата и успяха да изравнят при 22:22. Следващите две точки бяха за ЦСКА, което им донесе два мачбола, но състезателките на Атанас Петров не съумяха да се възползват. Славия не само изравни, но и спечели и следващите две точки, а с това и гейма, затворен след ас на Ася Динова.

Четвъртият гейм се разви подобно на третия, макар и малко по-оспорвано. Славия успя да стопи 4 точки аванс на ЦСКА и дори да поведе между двете служебни почивки. До ново равенство волейболистките на тима достигнаха при 17:17, след което двата отбора играха в гейма точка за точка докато вицешампионките не постигнаха нов пробив за 27:25, който прати мача в пети гейм.

В тайбрека Славия успя да излезе напред за 7:4, но шест безответни точки донесоха предимство на ЦСКА. Все пак след успешни атаки на Евгения Димова равенството бе възстановено за 12:12. Това обаче бяха последните точки за Славия в мача. С две поредни точкови блокади на Нора Богданова волейболистките на ЦСКА спечелиха гейма и мача.