2. Волейбол
  3. ЦСКА се справи със съпротивата на Арда в напрегнат мач

ЦСКА се справи със съпротивата на Арда в напрегнат мач

Волейболният ЦСКА постигна нова победа в шампионата през този сезон, след като преди минути надигра с 3:1 (25:23, 23:25, 26:24, 25:18) гейма хита на сезона Арда

Волейболният ЦСКА постигна нова победа в шампионата през този сезон, след като преди минути надигра с 3:1 (25:23, 23:25, 26:24, 25:18) гейма хита на сезона Арда. Срещата се проведе в зала „Арпезос” в Кърджали и бе от програмата на 14-ия кръг на родната Суперлига.

Двубоят започна много равностойно и напрегнато, като нито един от двата тима не успяваше да се откъсне напред. Това остана така до края на първата част, когато все пак нервите на столичани се оказаха по-здрави и те я спечелиха с 25:23. По подобен начин се разви и вторият гейм, с тази разлика, че в неговия край триумфираха кърджалии след 25:23.

Повратният момент в мача дойде в третата част, която се оказа и най-драматична. ЦСКА съумя да я спечели с 26:24, с което пречупи и устрема на Арда. В последния четвърти гейм „червените” буквално съсипаха своя съперник и го спечелиха със смазващото 25:18.