2. Волейбол
  3. ЦСКА си намери майстора, взе само гейм на Монтана

ЦСКА си намери майстора, взе само гейм на Монтана

Във втори пореден мач "червените" бяха водени от Ивайло Стефанов

Монтана спечели с 3:1 (20, 20, -23, 18) домакинството си на ЦСКА в изключително интересен мач от волейболното първенство. Играчите на Даниел Пеев нанесоха втора загуба на "червените" в шампионата и спряха серията им от 11 поредни победи.

Гостите от ЦСКА бяха подкрепяни от гръмогласна агитка, съставена от представители на фенклуба на "армейците" в града - "Дивизия Монтана", както и от привърженици на тимаот Видин, Враца и София.

Домакините също подкрепяха от началото до края своите любимци. Публиката и на двата отбора направи страхотна атмосфера в залата.

За втори пореден мач отборът на ЦСКА бе воден от Ивайло Стефанов. Треньорът Александър Попов продължава да се възстановява от вирусно заболяване. Той беше в болница на системи, вчера е бил изписан и продължава лечението си при домашни условия.

От състава на Монтана отсъстваше Виталий Бондар, който има проблеми в кръста и затова на полето за домакините се появи Иван Дамянов.

В първия гейм играчите на Даниел Пеев разклатиха посрещането на съперника. След добри изпълнения от начален удар на Борис Наков и Иван Латунов домакините поведоха с 10:6. ЦСКА изравни при 11:11 точка, но до края на гейма Монтана владееше инициативата и закономерно поведе.

Втората част също бе много интересна. Домакините взеха солиден аванс от пет точки при 20:15, след като Аспарухов отново затрудни посрещането на "червените". В игра за гостите на полето се появиха Иван Крачев и Стефан Стоянов, но и това не помогна. За Монтана пък Денимир Димитров и Тодор Вълчев сменяха Сергей Андриевски и Иван Дамянов.

В началото на третия гейм в игра за ЦСКА се завърнаха Венци Георгиев и Владимир Станков. Наложи да влиза и треньорът в този мач Ивайло Стефанов. Монтана дръпна с 21:16 и всичко изглеждаше решено. Не така обаче мислеха "армейците", които измъкнаха гейма и намалиха.

Четвъртият гейм бе решен след изключително дълга серия от сервис на Аспарух Аспарухов. ЦСКА имаше преднина от 17:14. Монтана спечели следващото разиграване и на начален удар застана Аспарухов, който буквално разпиля гостите.