2. Волейбол
  3. ЦСКА спечели турнира „Атаро Клима” след 3:1 гейма над Арда

ЦСКА спечели турнира „Атаро Клима” след 3:1 гейма над Арда

Волейболният ЦСКА спечели турнира „Атаро Клима”, след като в последния ден от надпреварата надигра с 3:1 гейма (21:25, 25:20, 25:17, 25:22) хита на сезона Арда (Кърджали). Срещата се игра в залата на „армейците” „Васил Симов”, а с оглед развитието на турнира това се оказа и мачът между двата най-силни тима в състезанието.

Срещата започна страхотно за тима от Кърджали и техния наставник Иван Халачев. Гостите започнаха с голяма енергия, а „армейците” рядко намираха противодействие на атаките на Невен Нешев и компания. Тимът на Арда съумя да спечели първия гейм с 25:21, но след това късата резервна скамейка си каза думата и в средата на следващата част кърджалии отпаднаха физически. Тогава на сцената излязоха капитанът на „червените” Николай Иванов, както и Филип Мейо и Теодор Тодоров. Първите двама рядко даваха шанс на противниковата блокада, а пък Тодоров бе като китайската стена пред нападателите на Арда и така „армейците” изравниха геймовете, след като спечелиха втория с 25:20.

В последните две част кърджалии тотално отпаднаха физически и не оказаха почти никаква съпротива на „армейците”. В третия те бяха разбити с 25:17, а в четвъртия се представиха малко по-добре, губейки го с 25:22.