2. Волейбол
  3. ЦСКА срещу Марица на финал и при девойките младша възраст

ЦСКА срещу Марица на финал и при девойките младша възраст

ЦСКА (София) срещу Марица (Пловдив) е очакваният финал на Държавното първенство и при девойките младша възраст

ЦСКА (София) срещу Марица (Пловдив) е очакваният финал на Държавното първенство и при девойките младша възраст. Десетина дни след като Жълтите победиха Червените във финала при старшата възраст, двата клуба започват да придават ново значение на понятието “вечно дерби”, като ще си оспорват титлата и при по-ниската възрастова група утре от 13:00 б.в. в залата на ЦСКА – Васил Симов.

В първия полуфинал днес момичетата на Атанаска Никифорова победиха Бдин Вида (Видин), но малко изненадващо загубиха първия си гейм за сезона – 3:1 (25:10, 22:25, 25:10, 25:18).

След 2:0 за Бдин в началото на първия гейм Марица обърна набързо до 4:2 в своя полза и напълно доминираше на терена до края на частта. След 20:10 на сервис за пловдивчанки застана бившата състезателка на Бдин Пролетка Иванова и, постигайки 4 аса в серията си, доведе гейма до 25:10.  В началото на втората част обаче видинчанки си отмъстиха, като Петя Петкова насочи поредица от сервиси към Пролетка Иванова и успя да доведе резултата до 6:1 за Бдин. Жълтите успяха да изравнят за 7:7 и дори да дръпнат напред за 15:12, но последва нов обрат за момичетата в светлосиньо.  Видинчанки успяха отново с начални удари да сломят съпротивата на Марица и спечелиха гейма с 25:22.

След като Марица поведе с 8:4 на първото техническо прекъсване в третата част, на сервис се прояви Тереза Иванова. Нейните начални удари затрудниха посрещането на Бдин и резултатът набъбна до 17:4, като и тя постигна 4 аса в тази серия. Така геймът на практика беше предрешен, а накрая отново Тереза Иванова, този път с атака, затвори при 25:10.

В четвъртия гейм видинчанки се опитаха да повторят подвига си от втория и дръпнаха в резултата. След 5:8 на прекъсването, благодарение и на доста грешки от страна на маричанки, Бдин увеличи още аванса си, но след 15:12 дойде ред и на Теодора Милушева да направи дълга серия от линията за начален удар.  С 6 поредни точки Марица обърна резултата в своя полза и повече не изпусна инициативата.  С атака на Вангелия Вангелис за последната точка геймът бе затворен при 25:18.

Червените пък се класираха за финала, след като победиха Левски Волей (София) с 3:1 (25:19, 25:5, 26:28, 25:20) във втория полуфинал днес при подчертан интерес от страна на феновете по трибуните.