3. ЦСКА стана шампион

ЦСКА стана шампион

"Червените" взеха титлата след 3:0 успеха над Левски-Сиконко

ЦСКА е новият шампион по волейбол за мъже.

Днес момчетата на Сашо Попов триумфираха с титлата в Националната волейболна лига след трети успех над Левски-Сиконко във финалния плейоф.

„Червените” взеха победата с 3:1 гейма (23:25, 25:16, 25:17, 27:25) в „Арена Самоков” и детронираха настоящия първенец на страната.

Срещата започна изключително равностойно. Постепенно обаче „сините” взеха преимущество, но в края на първата част се стигна до 21:21. В крайна сметка момчетата на Пламен Христов спечелиха гейма с 25:23 след контраатака на Георги Братоев. Това бе и първи спечелен гейм за шампионите във финалния плейоф.

През втората част „армейците” вдигнаха оборотите, поведоха с 13:9, а втората техническа пауза дойде при 16:13. След силна игра на Самунев и Мейо, ЦСКА направи резултата 25:16 и изравни резултата.

„Червените” бяха пълни господари на полето през третия гейм и поведоха с 19:9. Възпитаниците на Сашо Попов заиграха по-спокойно и спечелиха без проблеми частта с 25:17.

Четвъртата част започна с предимство на ЦСКА. Волейболистите на Левски обаче показаха мъжество и се върнаха в мача. След втората техническа пауза обаче „червените” успяха да дръпнат с две точки в резултата. Стигна се до 24:24, когато Попов взе „таймаут”. Всичко свърши след 27:25.

3:1 за ЦСКА и титла за „червените”.

ЛЕВСКИ-СИКОНКО - ЦСКА 1:3 (25:23, 16:25, 17:25, 23:25, 25:27)

ЛЕВСКИ-СИКОНКО: Георги Братоев, Венцислав Георгиев, Симеон Александров, Александър Симеонов, Василий Петров, Теодор Богданов – Владислав Иванов-либеро (Иван Латунов, Цветан Петров)
Старши-треньор: Пламен Христов

ЦСКА: Николай Иванов, Филип Мейо, Ивайло Стефанов, Владислав Александров, Теодор Тодоров, Стоян Самунев – Даниел Пеев-либеро
Старши-треньор: Александър Попов.