2. Волейбол
  3. ЦСКА стана шампион по волейбол при жените за четвърта поредна година

ЦСКА стана шампион по волейбол при жените за четвърта поредна година

Във финалната серия „червените” победиха два пъти Казанлък Волей.

ЦСКА-Демакс (София) спечели титлата в женското волейболно първенство на България за четвърти пореден път. В повторение на финала в турнира за Купата на България, "червените" отново постигнаха пълен обрат от 0:2 гейма като гост на Казанлък Волей (Казанлък) във втората среща от финалната серия в Национална волейболна лига и спечелиха с 3:2 (18:25, 19:25, 26:24, 25:20, 15:9) гейма.

Сред зрителите в зала "Арсенал" бе и националният селекционер на мъжкия тим Камило Плачи.

Домакините спечелиха първите два гейма с 25:18 и 25:19 без особени проблеми. Третата част беше изключително драматична. Волейболистките на ЦСКА поведоха с 16:9, но домакините стопиха изоставането си до 17:20.

Казанлък губеше с 21:22, но атака и ас на Симона Димитрова ЦСКА поведе с 24:21. Волейболистките на Стоян Гунчев отразиха трите геймбола и изравниха 24:24, но успешна атака на Гергана Димитрова и топка в антената на Славина Колева решиха гейма - 26:24 за "червените".

Волейболистките на ЦСКА спечелиха четвъртата част с 25:20, а в тайбрека поведоха с 8:1 и до края нямаха проблеми да спечелят с 15:9 и да завоюват втори трофей за сезона след Купата на България.

Втора финална среща в женското волейболно първенство на България (играе се до две победи в три мача):
Казанлък Волей - ЦСКА-Демакс - 2:3 (25:18, 25:19, 24:26, 20:25, 9:15)

* ЦСКА спечели серията с 2:0 победи.