2. Волейбол
  3. ЦСКА удари Левски в драма (СНИМКИ)

ЦСКА удари Левски в драма (СНИМКИ)

Двата тима бяха без някои от най-важните си играчи

ЦСКА победи с 3:2 (21, -21, 15, -24, 11) Левски София в дербито от втори кръг на волейболната Суперлига при мъжете, което се игра пред около 400 фенове в столичната зала "Васил Симов".

Треньорът на "сините" Владимир Николов не можеше да разчита на двама от основните си волейболисти. Капитанът Смилен Мляков все още не е възстановен от разкъсване в прасеца, а в началото на седмицата подобна травма, но на двуглавия бедрен мускул, получи Методи Ананиев.

Трифон Лапков пък беше с вирусно заболяване и висока температура преди началото на мача, но стисна зъби и се опита да помогне в трудните момента за тима му, но без успех.

Александър Попов пък трябваше да се лиши от услугите на Симеон Александров, който получи здравословен проблем няколко часа преди мача.

Мачът започна точка за точка. "Червените" натиснаха съперника със сервис, блокадата на домакините заработи и те дръпнаха с няколко точки. След два аса на Иван Колев ЦСКА поведе с 16:12, а малко след това при сервис на Теодор Тодоров имаше преднина от 20:15. "Армейците" задържаха аванса и поведоха в геймовете.

В началото на втората част Левски взе преднина от 5:1 при сервис на Гордан Люцканов, но "червените" бързо изравниха. Геймът премина по този начин – Левски повеждаше с няколко точки, ЦСКА догонваше. В края при начален удар на Александър Николов гостите дръпнаха с 19:16, а малко след това с 23:19. Люцканов направи ас за 25:21 и Левски изравни.

Третият гейм бе за ЦСКА. "Армейците" контролираха събитията на полето. Владимир Станков направи ас за 12:8, като до края на гейма домакините увеличаваха преднината си, за да поведат с 2:1.

Четвъртият гейм бе много оспорван и интересен. ЦСКА имаше преднина от 21:18, но не успя да я задържи. Левски изравни и стигна до две възможности да затвори гейма. „Червените“ спасиха първата, а при втората „сините“ спечелиха разиграването и пратиха мача в тайбрек.

В него ЦСКА показа здрави нерви, направи по-малко грешки и демонстрира по-добра игра. „Червените“ поведоха с 13:8, Левски намали до 13:11, но нямаше сили за повече.

За ЦСКА Мартин Павлов направи 19 точки (3 аса, 1 блокада), Иван Колев завърши със 17 точки (3 аса, 1 блокада).

Най-резултатен в мача бе Гордан Люцканов с 24 точки (3 аса, 2 блокади).