2. Волейбол
  3. ЦСКА загуби и втория си мач в Шампионската лига - 1:3 срещу Фенербахче

ЦСКА загуби и втория си мач в Шампионската лига - 1:3 срещу Фенербахче

Липсата на опит проваля отбора на Сашо Попов срещу турците.

ЦСКА загуби и втория си мач на група "А" от волейболната Шампионска лига, след като отстъпи на турския Фенербахче с 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 21:25) гейма в препълнената зала "Христо Ботев" в София. "Червените" не успяха да се противопоставят в решителните моменти на опитните гости и логично отстъпиха. Въпреки неуспеха впечатляваща бе подкрепата, която оказаха на българските играчи феновете по трибуните, които създадоха отлична атмосфера.

В първия гейм турците дръпнаха с 15:12, но играчите на Сашо Попов успяха да се върнат в резултата до 20:20. След това обаче по-опитният отбор на Фенербахче успя да измъкне частта, благодарение на няколко грешки на българи за крайното 25:22.

Вторият гейм се разви по идентичен начин, а при равенство 21:21 се разигра Владимир Гърбич от гостите, който с три точки реши частта в полза на своя отбор. В третия гейм българите излязоха крайно мотивирани да останат в срещата. Играчите на Сашо Попов поведоха още в началото и методично успяха да удържат преднината си. Особено впечатляваща бе играта на "червените" при блокада, която заработи отлично в решителните последни точки.

В последвалия четвърти гейм Фенербахче показа, че поне в момента е по-класният отбор и без сериозни проблеми взе частта с 25:21.