2. Волейбол
  3. ЦСКА загуби катастрофално от Ираклис пред невероятната си публика

ЦСКА загуби катастрофално от Ираклис пред невероятната си публика

Нашите момчета бяха надиграни с 3:0 в зала "Армеец"

ЦСКА загуби катастрофално втория си мач от груповата фаза на волейболната Шампионска лига.

Нашите момчета бяха надиграни с 3:0 от гръцкия Ираклис при домакинството си в зала „Армеец“ в столицата.

Намиращият се в жестока финансова криза български клуб загуби сравнително лесно всички геймове и въпреки невероятната си публика и влизането на бившия треньор на футболния отбор Милен Радуканов в залата, не съумя да окаже съпротива - 19:25, 21:25, 21:25.

Основната разлика в мача дойде от посрещането на двата тима. Гърците демонстрираха перфектно изпълнение на този елемент от играта, докато при „армейците“ то беше непостоянно. Разликата в този елемент логично доведе и до по-добрата блокада на Ираклис и неконкурентната на ЦСКА.

В началото двубоят не предвещаваше такава загуба. ЦСКА дръпна с две точки в самия старт пред над 5000 зрители, които заеха местата по трибуните. По време на третия гейм на трибуните се появи и Милен Радуканов, който беше бурно аплодиран от всички.

Още преди второто техническо прекъсване обаче гърците се откъснаха и без проблеми взеха гейма.

Във втория гърците дръпнаха преди преполовяването му с четири-пет точки разлика и достигнаха до 14-9. Волейболистите на ЦСКА обаче не се отказаха и направиха най-силната си серия в целия мач, когато съкратиха до точка преднината на гърците. При 19-20 обаче Евгени Иванов, Ники Иванов и останалите им съотборници изпуснаха много удобна възможност за изравняване на резултата и това, като че ли им оказа сериозна тежест. Така гърците затвориха набързо на 21 гейма в тяхна полза и вече имаха солидна преднина.

В третия гейм нещата вече се очакваха, че ще отидат в посока загуба. „Армейците“ поведоха с две точки разлика в самото начало и за първи път в срещата стигнаха с аванс 8:6 първата техническа пауза. Това обаче бе един миг лъч в цялата агония. Ираклис изравни резултата, след което със самочувствие довърши мача в своя полза.

Така в групата ЦСКА ще заеме със сигурност последната позиция, а другите два отбора – белгийският Нолико Маасейк и турският Аркашспор.

ЦСКА - Ираклис 0:3 (19:25, 21:25, 21:25)

ЦСКА: Николай Иванов, Нажари Карвальо, Ивайло Стефанов, Велизар Кьосев, Евгени Иванов, Стоян Самунев - Антон Василиев - либеро;

Ираклис: Костас Прусалис, Синан Танък Джем, Николаос Смарагдис, Константинос Христофиделис, Викторс Корженевич, Анджей Краварик - Йоргос Стефану - либеро;