2. Волейбол
  3. ЦСКА загуби от Ираклис и отпадна от Шампионската лига (видео)

ЦСКА загуби от Ираклис и отпадна от Шампионската лига (видео)

"Червените" не показаха познатия силен дух и паднаха с 1:3 гейма в Гърция

Волейболният ЦСКА отпадна от Шампионската лига след загуба от Ираклис с 1;3 гейма (21:25, 19:25, 25:16, 21:25) при гостуването си в Гърция и не можа да наруши традицията да губи от този съперник.

Това бе пето поредно поражение за играчите на Александър Попов в турнира, като ЦСКА има само една спечелена точка в Група А от надпреварата.

Първият гейм вървеше равностойно, но в най-ключовите моменти ЦСКА изпусна много шансове в атака и постепенно натрупа изоставане от няколко точки, което се оказа фатално – 25:21 за Ираклис.

Във втората част ЦСКА сякаш рухна психически и в редиците на българите нямаше настроение и дух за борба. 25:19 бе най-малкото, с което играчите на Александър Попов се отърваха, като тук нашият отбор отпадна, защото вече нямаше математически шансове да продължи напред с оглед на серията си от четири загуби.

Очертаваше се нова безлична загуба, когато ЦСКА изведнъж се стегна и изигра на добро ниво целия трети гейм. По-концентрираните действия на полето дадоха резултат и ЦСКА взе гейма с 25:16 и намали на 1:2 гейма.

За повече българският отбор нямаше сили и местните фенове  в Солун триумфираха след 25:21 и край на мача при 3:1 гейма за Ираклис.

Двубоят отново ще се запомни с грозни сцени по трибуните и извън залата. Гръцките власти не позволиха на родните привърженици да ползва фенските си артикули, нито да скандират в залата. От ЦСКА ще подадат жалба за отношението на гърците.

Следващата седмица ЦСКА ще изиграе последния си мач в Шампионската лига този сезон. "Червените' ще приемат в сряда в зала "Арена Армеец" лидера в нашата група Аркас Спор (Измир) в мач на честта без значение за двата тима.