2. Волейбол
  3. ЦСКА загуби с 0:3 гейма от Уникаха в Шампионската лига по волейбол

ЦСКА загуби с 0:3 гейма от Уникаха в Шампионската лига по волейбол

"Червените" отстъпиха безславно с 18:25, 17:25, 22:25 за около 80 минути.

ЦСКА загуби с 0:3 гейма от испанския Уникаха Алмерия в мач от Шампионската лига по волейбол за мъже. Българският тим не можа да окаже сериозна съпротива и за 80 минути отстъпи в трите части съответно с 18:25, 17:25 и 22:25.

Това е втора загуба за ЦСКА в Шампионската лига, като "червените" имат и 2 победи. На 12 януари нашият отбор гостува на Тур във Франция.

Въпреки неуспеха, момчетата на Александър Попов останаха на второ място във временното класиране с 6 точки.

Най-резултатен за гостите от София бе кениецът Филип Мейо с 10 точки (1 блок и 45% ефективност в атака), а Владислав Александров добави 9 точки (2 аса, 70% ефективност в атака и 46% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно. За испанския отбор канадецът Далас Суниъс също завърши с 10 точки (1 ас и 50% ефективност в атака), докато испанският национал Мануел Севиляно реализира 9 точки (1 блок, 57% ефективност в атака и 58% перфектно посрещане) за успеха.

УНИКАХА (АЛМЕРИЯ) - ЦСКА 3:0 (25:18, 25:17, 25:22)

УНИКАХА: Джошуа Хауътсън 5, Мануел Севиляно 9, Богдан Олтеану 8, Матю Денмарк 7, Далас Суниъс 10, Викторс Корженевич 5 - Алексис Валидо-либеро (Виктор Мера 1, Грегорио Родригес 2, Хуан Салвадор, Густаво Делгадо)
Старши-треньор: Карлос Кареньо

ЦСКА: Стоян Самунев 5, Владислав Александров 9, Филип Мейо 10, Ивайло Стефанов 5, Теодор Тодоров 7, Николай Иванов 1 - Даниел Пеев-либеро (Стойко Ненчев, Бойко Бонев, Антон Василиев, Георги Манчев 1)
Старши-треньор: Александър Попов.