2. Волейбол
  3. ЦСКА загуби с 0:3 от Дукла пред едва 200 зрители

ЦСКА загуби с 0:3 от Дукла пред едва 200 зрители

"Червените" останаха с илюзорни шансове за реванша от 1/16-финалите

ЦСКА загуби от Дукла Либерец /Чехия/ с 0:3 (23:25, 20:25, 17:25) в първи 1/16-финали за Чалъндж Къп в столичната зала "Христо Ботев". Чехите победиха за час и 15 минути. В третия по сила евротурнир момчетата на Сашо Попов не успяха да вземат нито гейм пред едва около 200 привърженици.

„Армейците”, които са раздирани от финансови проблеми, опитаха да се противопоставят, но не успяха.

Най-близо до успеха "червените" изглеждаха в първия гейм. Тогава те започнаха силно и водеха до 10:9. След това чехите обърнаха и не изпуснаха водачеството до края, надделявайки с 25:23.

Дукла поведе с разгромното 8:1 във втората част, но след първото техническо прекъсване ЦСКА обърна геройски до 16:15 в своя полза.  Това обаче беше всичко добро за "червените" не само в този гейм, но и в мача. Те загубиха втората част с 20:25, а в третата рухнаха - 17:25.

Реваншът в Чехия е на 13 декември, но шансовете на ЦСКА да продължи са минимални.