2. Волейбол
  3. ЦСКА загуби с 1:3 от Ченстохова в Шампионската лига

ЦСКА загуби с 1:3 от Ченстохова в Шампионската лига

Българският волейболен шампион ЦСКА записа трета поредна загуба в Шампионската лига, след като позволи да бъде надигран от полския Ченстохова с 1:3 (23:25; 16:25; 25:20; 20:25) в столичната зала "Христо Ботев", предаде репортер на Novsport.com.

Българите не можаха да демонстрират потенциала си и се предадоха пред наглед равностойния съперник, за който невероятен мач изигра юношата на ЦСКА Смилен Мляков.

Първият гейм бе равностоен, но в самия му край "червените" направиха няколко безобразни грешки и позволиха на противника да поведе в резултата.

Във втория играта на ЦСКА бе под всякаква критика и гостите правеха каквото си поискат с нашите, като без да блестят с нищо натрупаха голяма преднина.

"Армейците" се събудиха в третия гейм, в който за първи път в игра този сезон влезе капитанът Рафа Паскуал. Той бе основната причина за по-добрата игра на тима. Паскуал поведе съотборниците си към обрат, а уникалната публика на ЦСКА не спря през целия мач неистово да подкрепя любимците си, които за съжаление ги разочароваха за втори пореден път в зала "Христо Ботев".

Тимът на Сашо Попов започна силно и четвъртия гейм, но отново се забеляза характерното непостоянство към средата на частта. Неприятно впечетление в играта на ЦСКА направи фактът, че когато съперникът отбелязваше поне 2 поредни точки, "червените" се разконцентрираха фатално и позволяваха разликата да бъде увеличавана драстично.

Така тимът на Смилен Мляков, на който всичко днес се отдаваше, успя да излъже българския шампион и да запише първа победа в групата, в която са още тимовете на Пламен Константинов Ираклис, както и турския Фенербахче.