2. Волейбол
  3. ЦСКА започна страхотно и завърши отчайващо срещу Аркас в Шампионската лига

ЦСКА започна страхотно и завърши отчайващо срещу Аркас в Шампионската лига

Нашите пометоха турците в първия гейм и изиграха невероятно слаби следващи три

Турският Аркас надигра с 3:1 българския ЦСКА в старта на Шампионската лига по волейбол. Нашият тим започна по прекрасен начин мача, но след това се пречупи много лесно и бе буквално пометен от съперника, който изглеждаше с класа надолу от „червените“ след първата част.

Въпреки проблемите около невзимани заплати с месеци, „армейците“ започнаха повече от обещаващо двубоя. Те взеха ранен аванс в първия гейм, в който дебют направи и новото бразилско попълнение Нажари Карвальо. Кариоката започна отлично в първите разигравания, но в хода на мача си пролича липсата на подготовка и бе лесно разгадаван от опонента. В началото на гейма блокадата на българите работеше много добре и нашите излязоха с аванс от 8-6 след първата техническа пауза.

Геймът продължи да бъде уверено воден от Николай Иванов, Ивайло Стефанов, Евгени Иванов и компания. Втората техническа пауза дойде при резултат 16:14 а геймът приключи повече от изненадващо – 25:20 срещу суперфаворита в мача и изобщо за спечелване на групата в Шампионската лига.

За съжаление обаче всичко хубаво за българите приключи дотук. Втората част започна с преимущество за турците от самото начало и не спря до самия край. Канадският треньор Глен Хоуг направи някои промени в своя тим, които донесоха успех. Аркас запази аванса си, натрупан в самото началото от три-четири точки, до самия край и затвори с 25:21 втората част.

Третата и четвъртата не трябва да бъдат гледани на повторение. Изведнъж нашите играчи сякаш се предадоха. С 25:11 и 25:13 Аркас без алтернатива взе следващите два гейма, за които освен за бележки, никога не бива да си спомнят Сашо Попов и компания.

В другия мач от групата на ЦСКА гръцкият Ираклис играе с белгийския Нолико Маасек.

На 25 октомври е и втората фаза на надпреварата, в която "армейците" посрещат в София Ираклис.

Аркас - ЦСКА 3:1 (20:25, 25:21, 25:11, 25:13)
Аркас: Кевин Хенсън, Либерман Агамес, Жоао Пауло Браво, Джон Гордън Пирен, Уилям Джъстин Дъф, Бурутай Субашъ - Нури Шахин-либро (Ахмет Точоолу);
Треньор: Глен Хоуг (Канада);

ЦСКА: Николай Иванов, Нажари Карвальо, Ивайло Стефанов, Велизар Кьосев, Евгени Иванов, Стоян Самунев- Антон Василиев-либеро (Емилиян Мирчев, Владислав Александров, Георги Сеганов, Светозар Иванов, Андрей Николов);
Треньор: Александър Попов;

Рефер: Зорица Биелич (Сърбия);