2. Волейбол
  3. Цветан Соколов класира Кунео на 1/2-финал срещу Тренто

Цветан Соколов класира Кунео на 1/2-финал срещу Тренто

Цветан Соколов записа 22 точки и класира своя тим Кунео за полуфиналите в италианската Серия А1 след обрат и победа с 3:2 гейма над Модена

Цветан Соколов записа 22 точки и класира своя тим Кунео за полуфиналите в италианската Серия А1 след обрат и победа с 3:2 гейма над Модена. По този начин националният ни волейболист и клуба му спечелиха с 3:0 победи 1/4-финалния плейоф.

На полуфиналите Кунео ще играе срещу Тренто на Стойчев, Казийски и Учиков. Трентинци имат отново преднина от една победа заради класирането в редовния сезон – първо място. Играе се до 3 победи от 5 мача. Първата среща е на 11 април от 21:30 часа българско време в залата на Кунео.

Копра Пиаченца с капитан Христо Златанов също се класира за полуфиналите в Италия след чист успех с 3:0 срещу Перуджа и в следващата фаза ще играе с победителя от 1/4-финалния плейоф между Лубе Банка Мачерата и Латина на Силвано Пранди.

Резултатът в тази серия е 2:1 победи за шампионите, а четвъртата среща между двата тима е утре от 21:30 часа българско време в Латина.