2. Волейбол
  3. Цветан Соколов над всички, класира Кунео за финалната четворка в Шампионската лига

Цветан Соколов завърши общо с 22 точки, 15 от които от атака и 3 от начален удар срещу Мачерата

Цветан Соколов беше избран за номер 1 в срещата на Ланути Кунео срещу Лубебанка Мачерата от четвъртфиналите в Шампионската лига по волейбол за мъже. След поражение с 0:3 гейма в първата среща, тимът на Кунео спечели с 3:2 във втората  (25:17,25:19,22:25,21:25,15:8) и победа с 15:7 в златния гейм.

Така Кунео се класира за финалната четворка на 16-ти и 17-ти март в Омск, където освен руснаците от Локомотив Новосибирск и Зенит Казан се класира и полският Закса Кожле, Полша.

Именно поляците ще бъдат съперници на Кунео в полуфиналната среща, а Зенит и Локомотив Новосибирск ще определят другия финалист.
Цветан Соколов завърши общо с 22 точки, 15 от които от атака и 3 от начален удар.

Мачът беше много драматичен, като тимът на домакините явно не беше подготвен психически за чиста победа с 3:0. След като взеха първите два гейма, след това гостите от Мачерата се върнаха до 2:2.

В тайбрека обаче по-здравите нерви на Соколов и особено на руснака Олег Антонов, се оказаха най-важното нещо в мача.

"Много съм щастлив за целия клуб, за ръководството, за феновете. Момчетата си оставиха сърцата на площадката. Смятам, че този мач беше перфектната реклама на волейбола, заяви след срещата старши-треньорът на Кунео Роберто Пиаца.

В петия гейм домакините поведоха първоначално с 3:1, а след това благодарение на грешки на Саша Старович резултатът набъбна до 9:3.
От този момент до края домакините нямаха проблеми да спечелят тайбрека с 15:8.

Златният гейм се разви по идентичен начин, а домакините най-напред поведоха с 4:3 и 9:5. След това дойдоха силните моменти на Соколов, като българинът оползотвори четири отлични поредни възможности и напрактика сам спечели гейма.

Резултати от четвъртфиналите:
Аркас Измир (Турция)- Закла Кожле (Полша) 1:3 (23:25,21:25,25:21,19:25); 2:3 в първата среща Динамо Москва (Русия)- Зенит Казан (Русия) 0:3 (23:25,18:25,22:25); 0:3
Ланути Кунео (Италия)- Лубебанка Мачерата (Италия) 3:2/златен гейм 15:7 (25:17,25:19,22:25,21:25,15:8); 0:3

Финална четворка на 16-и и 17-и март в Омск. Победителите се класират за участие във финалите, както и Локомотив Новосибирск като домакин.