2. Волейбол
  3. Турският Нилюфер Беледийеси победи Марица в контрола

Турският Нилюфер Беледийеси победи Марица в контрола

Тимът от Бурса се наложи с 3:0

Волейболистките на турския „Нилюфер Беледийеси” (Бурса) измъкнаха чиста класическа победа с 3:0 от „Марица” в официална контрола днес.

Двата представителни женски волейболни тимове изиграха страхотен и атрактивен мач пред пълни трибуни в кокетната нова спортна зала на Европейския колеж по икономика и управление, която се намира в близкото до Пловдив село Оризари.

Туркините, които играят в тяхната елитна Суперлига при жените, доминираха почти през цялото време на полето и заслужено спечелиха с 25:12, 25:12, 25:15 в отделните геймове. Гостенките, за който игра с успех бившата разпределителка на българския национален отбор Евелина Арсова-Цветанова, се показаха като доста класен и компактен отбор и допуснаха много малко брак в играта си.

Момичетата от „Нилюфер Беледийеси” доказаха с ефективната си и резултатна игра защо се подвизават в едно от най-силните женски първенства в света - турското.

Волейтимът от Бурса започна ударно още в първата част и доминираше изцяло на терена. Гостенките поведоха с 6:0, 8:1 и 11:3, след мощни атаки край мрежата на Полен Услупехливан и Неслишах Дургун. И докато маричанки се окопитят възпитаничките на големия турски волейболен спец Шахин Чатма затвориха гейма на 12.

Втората част почти повтори първата. „Марица” първо поведе с 3:1 след добри изяви на Диана Малинова в атака, но туркините сравнително лесно стигна българките за 4:4 и 6:6. От там нататък гостенките започнаха методично да трупат точка след точка – 10:6, 16:8 и 19:9, за да затворят втория гейм отново на 12.

В тези минути отново много силно играха Полен Услупехливан, Неслишах Дургун, както и нашата Ева Цветанова.

В третата част маричанки очевидно се стегнаха и дръпнаха със 7:4 след успешни сервиси на Анелия Минчева, както и на Диана Малинова и Бояна Андреева в нападение.

Момичетата от „Нилюфер Беледийеси” обаче с мощни сервиси на Елиф Онур и резултатни атаки на Полен Услупехливан не само че изравниха, но и поведоха с 8:7. После тимът от Бурса увеличи оборотите, дръпна с 21:11, за да финишира с победното 25:15.

След трите гейма двамата старши треньори Иван Петков и Шахин Чатма се разбраха тимовете им да останат на игрището и да направят поне още един гейм.

В него маричанки тръгнаха неуверено за 7:14, но от тук нататък на сервиса застанаха последователно Анелия Минчева и Диана Малинова, които със серия отлични отигравания доведоха резултата до 15:14, а след мощни атаки край мрежата на Боби Андреева и Боби Янкова резултатът стана 19:16 за „Марица”.

Последва обаче неприятна контузия на Малинова, мачът бе прекъснат и двата отбора се оттеглиха от игрището, без да продължат гейма и срещата докрай.

Съставите на двата отбора:

”Марица”: Диана Малинова, Никол Николова, Анелия Минчева, Борислава Янкова, Бояна Андреева, Ивелина Монова-либеро /Мира Тодорова, Марина Ковачева, Цветелина Николова, Милена Димова, Велина Кансъзова/.

„Нилюфер Беледийеси” (Бурса): Елиф Онур, Неслишах Дургун, Полен Услупехливан, Евелина Цветанова, Биргюл Гюлер, Хатидже Гизем Йорге-либеро, /Карделен Ипек Сюмер, Гамзе Тюрк, Дичленур Бабат/.