2. Волейбол
  3. Турция изненада Русия на старта на Евроволей

Турция изненада Русия на старта на Евроволей

Южните ни съседи надиграха съперника с 3:1

Мъжкият национален отбор на Турция стартира повече от успешно участието си в тазгодишното издание на европейското първенство. "Полумесеците" изненадаха неприятно Русия, надигравайки съперника с 3:1 (29:27, 16:25, 25:21, 25:19) в мач от група С на надпреварата в Тампере (Финландия).

Така южните ни съседи записаха първите си три точки и заемат втората позиция с 3 точки, колкото имат и домакините след снощния успех над Северна Македония с 3:1 гейма.

Турските волейболисти имаха предимство в първата част, но позволиха на "сборная" да вкара интрига. След това обаче успяха да извоюват победата и да поведат. Последваха силни минути за руснаците, които изравниха резултата.

Възходящата им линия продължи, но в ключовите моменти преднината бе напълно стопена и воденият от Недим Йозбей тим отново излезе напред.

Това сломи съпротивата на руснаците и южните ни съседи триумфираха с победата.

Най-резултатен бе Адис Лагумджия с 19 точки (1 ас, 1 блокада), толкова записа и Ефе Мандъраджъ (1 блокада). 12 точки реализира Мерт Матич (4 блокади). За съперника Егор Клюка бе над всички с 20 точки (2 блокади), 18 добави Ярослав Подлесних (1 ас).