2. Волейбол
  3. Убедителна победа за България над жените на Португалия

Убедителна победа за България над жените на Португалия

В Гуарда момичетата на Драган Нешич разгромиха националния тим на домакините с 3:0 (25:13, 25:18, 25:7) само за 65 минути

Националният отбор по волейбол на България за жени очаквано спечели и последния си мач от първия турнир в евроквалификационна Група F.  В Гуарда (Португалия) момичетата на Драган Нешич разгромиха националния тим на домакините с 3:0 (25:13, 25:18, 25:7) само за 65 минути игрово време.  Лъвиците, които имаха само победи до този момент, нямаха никакви проблеми срещу португалките, които така и не спечелиха гейм в домакинския турнир.

Нешич предпочете да даде почивка на титулярките Евелина Цветанова, Антонина Зетова и Елица Василева.  При това положение топреализаторка на мача стана централната блокировачка Страшимира Филипова с 14 точки, цели 6 от които на блокада.  Резервният диагонал Петя Цекова добави 12, а с 3 аса и 85% перфектно посрещане се отличи Ева Янева.

За да се класират директно за Европейското първенство през 2011 г. в Сърбия и Италия, без да преминават през третия квалификационен кръг, националките трябва да завършат на първо място в Група F и след втория турнир, който започва в петък в Самоков.

Ето и пълната статистика на българския отбор:

България: Диана Ненова - 3 точки (1 аса, 1 атака, 1 блокада), Петя Цекова - 12 (1, 8, 3), Ева Янева - 9 (3, 6, 0), Добриана Рабаджиева - 9 (1, 7, 1), Цветелина Заркова - 3 (0, 3, 0), Страшимира Филипова - 14 (2, 6, 6), либеро Мария Филипова, Христина Русева - 6 (0, 4, 2), Мария Каракашева, старши треньор Драган Нешич