2. Волейбол
  3. Ударихме Гърция с 3:0, запазихме шансове за класиране на 1/2-финал

Ударихме Гърция с 3:0, запазихме шансове за класиране на 1/2-финал

България победи Гърция с 3:0 (25:23, 25:19, 25:21) гейма във втория си мач в Група F на Световното първенство по волейбол за юноши-младша възраст в Буенос Айрес (Аржентина).

След тази победа българските кадети запазиха шансове за класиране на полуфиналите. Това ще стане, ако възпитаниците на Мирослав Живков победят Франция утре.

Срещу Гърция българските волейболисти нямаха никакви проблеми и спечелиха мача за 87 минути.

За България най-резултатни бяха Иван Иванов с 10 точки, Красимир Георгиев добави 9. За Гърция се отличи Йоргос Циумакас с 21 точки.

В класирането в групата нашите са на трето място с 3 точки, лидер е Испания с 5 точки, пред Франция с 4. На последно място е Гърция без спечелена точка.