2. Волейбол
  3. Ударно начало за българските волейболисти на Балканиадата в Добрич

Ударно начало за българските волейболисти на Балканиадата в Добрич

Българският национален отбор по волейбол разби Сърбия с 3-0 гейма

Българският национален отбор по волейбол разби Сърбия с 3-0 гейма (25-23, 25-16, 25-16) в първия си мач на Балканиадата при юношите до 15 години, която се провежда в Добрич.

Възпитаниците на Драго Иванов изковаха блестящата победа след 62 минути игра пред близо 300 зрители в зала "Добротица". Интрига имаше само в първата част, в която сърбите водеха с 8-5 и 16-14 при първите две технически прекъсвания, но в последните минути на гейма малките "лъвчета" успяха да обърнат резултата и да спечелят с 25-23 точки. В следващите две части "трикольорите" бяха пълни господари на игрището, надделявайки с 25-16 във втория и третия гейм. Най-резултатен в мача бе Ивайло Иванов, реализирайки 16 точки.

Сърбинът Давид Мехич отбеляза 13 точки, като висок коефициент на полезност имаше и представителят на домакините от Добруджа 07 в националния ни тим Ивайло Калев, който завърши срещата с 11 точки.

В другата среща от деня Турция победи Румъния с 3-1 гейма (25-18, 21-25, 25-17, 25-20).