2. Волейбол
  3. УСПЕХ: Девойките завършиха с първа победа груповата фаза на Европейското

УСПЕХ: Девойките завършиха с първа победа груповата фаза на Европейското

„Лъвиците“ с драматично 3:2 над домакина Хърватия след двучасова битка

Българският национален отбор по волейбол за девойки до 19 години завърши с победа участието си в група Б на Европейското първенство в Хърватия и Босна и Херцеговина.

Отборът на Габриела Айшинова се наложи с 3:2 над домакините от Хърватия (27:25, 24:26, 25:19, 22:25, 18:16). Мачът се игра в Осиек и продължи 127 минути.

Така „лъвиците“ са трети в групата с 2 точки (1 победа, 2 загуби), а момичетата на Саша Иванишевич са последни също с толкова, но без успех.

Нашите ще играят за разпределение на местата от 5-о до 8-о и в полуфиналите ще се изправят срещу четвъртия от група I - Словакия или Босна и Херцеговина.

Утре (27 август) ще се изиграят последните мачове от този етап, а за момента и двата отбора нямат записана победа.

Най-резултатна за България бе Мерилин Николова с 34 точки, Йоанна Атанасова добави 17, а Мила Илиева завърши с една по-малко.

За Хърватия Дияна Каратович се отчете с 19 точки, докато Андреа Михалйевич добави 14.

В полуфиналите за 5-о до 8-о място домакините ще срещнат Сърбия или Полша, които в четвъртък (27 август) ще се борят за второто място.