2. Волейбол
  3. В ДЕРБИТО: Левски показа зъби, но загуби от Нефтохимик в Бургас

В ДЕРБИТО: Левски показа зъби, но загуби от Нефтохимик в Бургас

Бургазлии се нуждаеха от тайбрек, за да пречупят "сините"

Нефтохимик надви трудно Левски с 3:2 (25:13, 25:21, 22:25, 21:25, 15:11) в отложен мач от волейболното първенство, игран в зала "Младост" в Бургас. "Сините" наваксаха изоставане от 0:2, но се пречупиха в тайбрека и отстъпиха на домакините. Това беше първи мач за тима на Андрей Жеков след повече от месец, а Нефтохимик беше без двама от основните си играчи Жани Желязков и Валентин Братоев.

Нефтохимик е втори в класирането със 7 точки, като има 2 победи и 1 загуба. "Сините" пък заемат петата позиция с 4 точки (1 успех, 2 поражения).

Бургазлии набързо длъпнаха с 2:0, а в средата на третата част, когато Нефтохимик водеше с 16:11, треньорът Андрей Жеков смени своите разпределители и на полето излезе младият Стоил Палев. Това внесе нужната свежест в атаката на Левски и "сините" стигнахадо обрат, като намалиха пасива си на 1:2 гейма.

В четвъртия гейм играта отново започна равностойно. Двата тима си разменяха лидерството, след което Левски продължи ударно. Домакините обаче не се отказаха и намалиха разликата, но блокадата на Нефтохимик не успя да спре гостите и срещата влезе в тайбрек.

Там домакините се хвърлиха с всички сили и взеха превес. Гостите се доближиха на точка от съперника, но силите им не стигнаха за повече и Нефтохимик спечели мача.