2. Волейбол
  3. В ГОЛЯМОТО ДЕРБИ: ЦСКА даде само гейм на Левски (ВИДЕО)

В ГОЛЯМОТО ДЕРБИ: ЦСКА даде само гейм на Левски (ВИДЕО)

"Армейците" триумфираха в сблъсъка от Супер Волей и нанесоха втора поредна загуба на "сините"

Волейболният тим на ЦСКА победи Левски с 3:1 гейма (25:23, 20:25, 25:23, 25:14) в мач от Efbet Супер Волей . „Червените“ успяха да наложат волята си във залата на вечния съперник в София, а това бе втора поредна победа за момчетата на Александър Попов.

Мачът се превърна в истинско дерби с изключение на последния четвърти гейм, когато ЦСКА наложи волята си и бе безкомпромисен срещу домакините.

В началото на мача „червените“ поведоха с няколко поредни точки, но реално геймът вървеше точка за точка. Въпреки че почти през цялата част ЦСКА водеше, Левски стигна до преднина в доста важен момент за 21:19 след точка на Светослав Гоцев.

Тогава в игра за ЦСКА влезе неостаряващия Ивайло Стефанов и именно той изведе „червените“ до геймбол при 24:23. Точка на спора сложи Реда Хейкал, който донесе първи гейм за ЦСКА. Втората част също вървеше равностойно до 18:18. След това „сините“ дръпнаха с 20:18, а успешна атака на Венислав Антов доведе резултата до 23:20. Последваха още две безответни точки и Левски върна един гейм.

Третата част премина при същия сценарий. В края на гейма ЦСКА поведе с 22:19, а след това звездата на тима Реда Хайкал направи и 23-та точка. Последва размяна на точки и геймбол при 24:21. Владимир Гърков остави Левски в мача, а след това последва и двоен блок за 23:24. В крайна сметка обаче Реда Хайкал направи чудесна атака от зона 2 и затвори гейма при 24:23.

Четвъртият гейм ЦСКА го взе доста по-лесно и „червените“ затвориха мача. Реда Хайкал бе най-резултатен, като отбеляза 33 точки. Лошата новина в лагера на ЦСКА е контузията на Тодор Костов, който е със съмнения за скъсани коленни връзки и не е ясно колко дълго ще отсъства от игра.