2. Волейбол
  3. В Марек Юнион Ивкони се надяват да стигнат до трети мач срещу Пирин-Балканстрой в плейофите

Марек Юнион Ивкони ще търси победата в гостуването си на Пирин-Балканстрой (Разлог) утре. Евентуална победа ще остави дупничани в борбата за следващата фаза на плейофите, в противен случай миналогодишният вицешампион ще трябва да се примири с четвъртата позиция в крайното класиране. Вчера Марек Юнион Ивкони малко неочаквано загуби у дома първия мач между двата отбора с 2:3 гейма, а по регламент в тази фаза се играе до 2 победи от три мача.

Единственият проблем за треньора Милчо Миланов е, че не може да използва за мача утре Христо Запрянов, който е преотстъпен от Пирин-Балканстрой в клуба от Дупница и има клауза в договора, която не позволява на състезателя да играе срещу бившия си тим. Изпълнителният директор на Пирин-Балканстрой (Разлог) пък каза, че спора между двата съперника ще се реши още утре и тимът от Разлог ще бъде краен победител. За успеха домакините ще разчитат и на вярната си публика, която отново ще напълни зала 'Септември" в Разлог.

В редовния сезон Марек Юнион Ивкони завърши на четвърто място и може да се изкачи с едно място само, ако отбор извън четворката стане шампион. Въпреки че класирането не отговаря на амбициите на клуба от Дупница, от ръководството заявиха, че са доволни, че са сред четирите най-добри отбори в страната. Откакто Марек Юнион Ивкони е в елита на клубния ни волейбол, отборът не се е класирал извън финалната четворка.

Отборът на Пирин-Балканстрой остана пети в редовния сезон, но това предвид младия отбор, който се изгради през тази година е нормално", коментираха от управата на отбора.