2. Волейбол
  3. Варна ДКС мина безпроблемно и през Берое

Варна ДКС мина безпроблемно и през Берое

Приятната изненада във волейболната женска Демакс лига с нов успех

Приятната изненада във волейболната женска Демакс лига Варна ДКС взе очаквано гостуването си на Берое с 3-0 гейма.

Двубоят в зала “Иван Вазов” в Стара Загора започна по добре за домакините, които влязоха по концентрирани в мача и водеха в резултата до 21-17.

Тогава опитният наставник на гостите Стоян Гунчев взе таймаут и след него се стигна до серия от 8 поредни точки за варненки, които завършиха ударно първата част след 25-21.

Вторият гейм премина изцяло под диктовката на Варна ДКС и се стигна до логичното 25-18. Третият сет по оспорван, но в крайна сметка, така както и в първата среща в морската столица – варненки затвориха мача след 25-21.

Ето какво заяви след края на сблъсъка Стоян Гунчев:

“Доволен съм от резултата, но не и от играта. Влязохме много лежерно, подценихме противника и трябваше да се намесвам решително още в първия гейм. След това влязохме в ритъм, но в края пак имахме известни колебания в посрещането. Продължаваме да работим“.

В класирането начело остават шампионките от Марица с пълен актив от 30 пункта, след чиста победа днес с 3-0 като гост над столичния Локомотив. Варна ДКС остават втори 25 т, следвани от съставите на Казанлък, ЦСКА и Славия, които също са с амбиции за призовите места.