2. Волейбол
  3. Варна ДКС отстъпи драматично пред Славия след тайбрек

Варна ДКС отстъпи драматично пред Славия след тайбрек

Втората част продължи рекордните 40 минути

В голяма драма, продължила 2 часа и половина, Варна ДКС преклони глава пред Славия с 2-3 гейма в среща от 13-ия кръг на женската волейболна Демакс лига.

Двубоят в зала Младост в морската столица започна равностойно и след здрава битка домакините поведоха в резултата след 25-23.

Втората част продължи рекордните 40 минути и след непрекъсната гонитба в резултата и поредица от изравнявания - шансът бе на страната на варненки, които все пак наложиха волята си с 33-31.

И когато феновете на Варна ДКС очакваха техните любимки да затворят мача “белите” започнаха обрата след като взеха третия сет с 25-23.

Гостите продължиха да доминират и в четвъртата част и след 25-19 вкараха сблъсъка в тайбрек.

Taм домакините имаха няколко мачбола, но пак не издържаха на напрежението и Славия триумфира след 18-16.

Така “белите” се реваншираха за загубата със същия резултат от съперника в София.

В класирането лидер с пълен актив от 36 т е Марица след 3-0 като гост на Казанлък, който обаче остава втори с 27.

Трети със същия актив е Варна ДКС, следван от ЦСКА с 25, който победи с 3-1 Берое. В последния 14 кръг, тази събота, от 14 часа, Варна ДКС приема Марица - на живо в ефира на b1b.box.