2. Волейбол
  3. Варна ДКС отстъпи на Марица в първия полуфинал

Варна ДКС отстъпи на Марица в първия полуфинал

Втората среща от серията между Варна ДКС и Марица е в петък, от 18.00 часа

В първи полуфинален плейоф от НВЛ Демакс при жените Варна ДКС загуби с 0-3 гейма от Марица.

Двубоят в зала “Младост” на морската столица започна равностойно - въпреки здравословните проблеми в състава на домакините. Все пак пловдивчанки наложиха волята си след 25-22.

Вторият гейм премина по същия сценарий до 19-19, но шампионките го затвориха след 25-20.

В третата част подкрепяни от най-верните си фенове варненки поведоха в резултата, но класата на съперника си каза думата и след 25-19 гостите сложиха точка на спора.

След края на мача старши треньора на Варна ДКС Стоян Гунчев заяви, че е доволен от играта в началото на срещата, но отново допуснатите много непредизвикани грешки са се оказали решаващи за крайният резултат.

Втората среща от серията между Варна ДКС и Марица е в петък, от 18.00 часа, в Пловдив и ще бъде излъчена на живо в ефира на b1b.box.